Sa oled siin

AVATUD TAOTLUSVOOR arengukoostöö projektide rahastamiseks Gruusias, Moldovas, Ukrainas, Valgevenes ja Afganistanis

Välisministeerium kuulutas 15. jaanuaril 2018 välja avatud taotlusvooru arengukoostöö projektide rahastamiseks Gruusias, Moldovas, Ukrainas, Valgevenes ja Afganistanis.

 

Taotlusvooru raames toetatavad üksikprojektid peavad olema vastavuses Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi 2016-2020 arengukava eesmärkidega.

Toetust võivad taotleda:

  • valitsusasutused või selle hallatavad asutused,
  • kohalikud omavalitsused või selle hallatavad asutused (sh kohalike omavalitsuste üksuste liidud),
  • Eesti Vabariigis registreeritud ning püsivalt tegutsevad juriidilised isikud.

Taotlusvooru maht on 2 050 000 eurot, sellest:

  • Gruusia 400 000 eurot (valdkonnad: väikeettevõtluse ja põllumajandusarengu toetamine (DCFTA rakendamine, EL normid ja standardid); haridussüsteemi parandamine; naiste ja laste õiguste kaitse; IKT lahendused eelpool nimetatud valdkondades);
  • Moldova 400 000 eurot (valdkonnad: tervishoiuteenuse kvaliteedi ning kättesaadavuse parandamine; õiguskaitsesektori reformide toetamine (korruptsioonivastane võitlus, õigusabi kättesaadavus); naised ja noored ettevõtluses);
  • Ukraina 400 000 eurot (valdkonnad: reformiprotsessidele kaasaaitavad tegevused sh IKT lahenduste juurutamine avalikus halduses; korruptsioonivastane võitlus; haridussüsteemi tõhustamine ja vastavusse viimine tööturu vajadustega; naisettevõtluse toetamine, sh sisepõgenikud);
  • Valgevene 150 000 eurot (valdkonnad: uudsed lahendused hariduses; naised ja noored ettevõtluses; kodanikuühiskonna võimestamine; IKT lahenduste juurutamine avalikus ja kolmandas sektoris; naiste ja laste õiguste kaitse);
  • Afganistan 700 000 eurot (valdkond: kõrghariduse edendamine), projekti maksimaalne kestvus 48 kuud.

Toetuse maksimaalne määr on 95% projekti abikõlblikest kuludest. Omafinantseeringu minimaalne määr on 5% projekti abikõlblikest kuludest (millest poole võib näidata mitterahalise sissemaksena). Toetust antakse ühele projektile minimaalselt 10 000 eurot. Projekti maksimaalne kestvus võib olla kuni 30 kuud (Gruusias, Moldovas, Ukrainas ja Valgevenes).

Taotluse esitamine: taotleja esitab vormikohase taotluse Välisministeeriumile veebikeskkonnas aadressil https://akta-avalik.vm.ee/ alates 15.01.2018.

Taotluse esitamise tähtaeg on 7. märts 2018 keskpäeval kl 12.00.

Taotlemise juhendmaterjal, arengukava (PDF), maastrateegiad, rahastamise tingimused ja kord ning lisainfo on leitav Välisministeeriumi kodulehelt: http://vm.ee/et/taotlejale.

Lisainfo vooru ja taotluse esitamise kohta:

Arengukoostöö kontaktisikud:

Taotlusvooru INFOPÄEV toimub Välisministeeriumis 25. jaanuaril kl 10.00. Infopäevale registreerimine (vajalik ID-kaardi number): anu.kollom@mfa.ee.

Viimati uuendatud: 16. Jaanuar 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.