You are here

Eesti suursaadik Sloveenias andis üle volikirja

18. May 2017 - 8:46

Eile andis Eesti suursaadik Ljubljanas Sten Schwede üle volikirja Sloveenia presidendile Borut Pahorile. Suursaadik Schwede resideerub Prahas.

Eesti ja Sloveenia suhetest rääkides ütles suursaadik Schwede, et riigid jätkavad teineteise solidaarset toetamist. President Pahor tänas Eestit toetuse eest pagulaskriisi ajal Sloveenia piiril ning Schwede tänas Sloveeniat otsuse eest saata NATO suurendatud kohaloleku raames Balti regiooni kuni 50 sõjaväelast.

Suursaadik Schwede ja president Pahor rääkisid ka võimalikust koostööst digitaalse turu edasi arendamises Euroopa Liidus. "Eesti üks EL-i eesistumise prioriteete on piiriülene digitaalne koostöö. Seetõttu võiksid Eesti ja Sloveenia eksperdid esimesel võimalusel kohtuda, et jagada kogemusi ning leida ühisosa,“ ütles Schwede.

Sten Schwede sündis 16. märtsil 1974. aastal Leholas, Harjumaal. 1997. aastal lõpetas ta Trondheimi Ülikooli politoloogia erialal. Diplomaatilisel tööl on Schwede alates 1997. aastast ja töötanud büroojuhatajana välisministeeriumi välismajandus ja arengukoostöö osakonnas ning avaliku diplomaatia osakonnas. Sten Schwede on olnud peakonsul New Yorgis. Praegu on Schwede suursaadikuks Tšehhis. Suursaadik Sten Schwede on abielus ja kolme lapse isa.


Lisainfo:

Armo Vask
Välisministeerium
Avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

About Estonia

Get closer acquainted with Estonia, coming here for a visit, studies, business or investments!

Official Estonian Gateway

Get closer acquainted with Estonia and see what are the most important facts and main areas of activity here.

Digital Society

Estonia has
transformed itself into
one of Europe’s business success stories of the last decade, mainly thanks to the sophisticated e-solutions available here.