You are here

Eesti on tänasest Balti koostöö eesistuja

1. January 2017 - 10:24

Alates tänasest on Eesti järgneva 12 kuu vältel Balti koostöö eesistujariik. Eesistuja ülesandeks on koordineerida Eesti, Läti ja Leedu ühistegevusi Balti Ministrite Nõukogus ja Balti Assamblees.

„Eesti keskendub eesistumisperioodil eelkõige Balti riikide julgeoleku- ja kaitsekoostöö tõhustamisele, regionaalse energiaturu ja transpordiühenduste edasiarendamisele,“ iseloomustas välisminister Sven Mikser eesootava aasta eesmärke Balti koostöös.

„Praeguses julgeolekuolukorras on Balti riikidel väga oluline töötada ühiselt selle nimel, et suurendada oma inimeste turvalisust ja heaolu,“ rõhutas Mikser. „Eesti, Läti ja Leedu on head sõbrad, kellel on üksteisega palju kogemusi jagada ja tihe koostöö sealjuures aitab suhteid vaid tugevdada,“ lisas ta.

Balti koostöö eesistumine toimub rotatsiooni korras ja vahetub iga kalendriaasta alguses. Eesistujariigi ülesandeks on aasta jooksul aktiivselt koordineerida kolme riigi valitsustevahelist ja parlamentaarset koostööd.

Esimesed sammud Eesti, Leedu ja Läti koostöös tehti 1920.-30. aastatel pärast kolme riigi iseseisvumist. Eriti nähtavaks sai Balti rahvaste koostöö 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate alguses võitluses riikliku iseseisvuse taastamise eest, läbi mille pälvis maailmas suurt tähelepanu ka 1989. aasta 23. augusti Balti kett. Iseseisvuse taastamise järel loodi peatselt ka valitsustevahelise ja parlamentaarse koostöö struktuurid kolmepoolse koostöö arendamiseks.


Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

About Estonia

Get closer acquainted with Estonia, coming here for a visit, studies, business or investments!

Official Estonian Gateway

Get closer acquainted with Estonia and see what are the most important facts and main areas of activity here.

Digital Society

Estonia has
transformed itself into
one of Europe’s business success stories of the last decade, mainly thanks to the sophisticated e-solutions available here.